Skip to content

Skip to menu

Pandora : Australia's Web Archive National Library of Australia and Partners
 

Australian Federal Minister for Foreign Affairs (2010- ) (formerly Australian Federal Minister for Foreign Affairs and Trade)

This title is part of the "Australian Federal Government Ministers - 42nd Parliament 2010 - 2010 (Gillard Government)" collection.

This title is part of the "Australian Federal Government Ministers - 43rd Parliament 2010 - 2013 (Gillard Government)" collection.

This title is part of the "Australian Federal Government Ministers - 43rd Parliament 2013 (Rudd Government) " collection.

This title is part of the "Australian Federal Government Ministers - 44th Parliament 2013 - (Abbott Government)" collection.

Australian Federal Minister for Foreign Affairs (2010- ) was selected for preservation by the National Library of Australia. This title is scheduled to be re-archived regularly. The publisher's site may provide more current information.
 
The Hon Julie Bishop MP

Site archived 01 Oct 2014 00:00
Site archived 01 Apr 2014 06:56
Site archived 02 Oct 2013 15:02 Notes Photo section not archived.
 
Senator the Hon Bob Carr

Site archived 09 Sep 2013 07:55 Notes Photo section not archived.
Site archived 06 Sep 2013 10:27 Notes Photo section not archived.
Site archived 16 Jul 2013 08:27
Site archived 16 Apr 2013 00:00
Site archived 16 Oct 2012 00:00
Site archived 16 Apr 2012 13:30
 
The Hon. Dr Craig Emerson MP (Acting)

Site archived 12 Mar 2012 00:13
Site archived 01 Mar 2012 07:08
 
The Hon. Kevin Rudd

Site archived 22 Feb 2012 19:02
Site archived 16 Sep 2011 09:34
Site archived 16 Mar 2011 02:45
Site archived 16 Sep 2010 23:53

To cite this page use: http://nla.gov.au/nla.arc-122581

Create Persistent Identifier for URL:

Please send your comments and suggestions about sites archived by the National Library of Australia to webarchive@nla.gov.au