Skip to content

Skip to menu

Pandora : Australia's Web Archive National Library of Australia and Partners
 

Australian Federal Minister for Sustainability, Environment, Water, Population and Communities (formerly Australian Federal Minister for Climate Change, Energy Efficiency and Water) (formerly Australian Federal Minister for Environment Protection, Heritage and the Arts) (formerly Australian Federal Minister for Sustainable Population)

This title is part of the "Australian Federal Government Ministers - 43rd Parliament 2010 - 2013 (Gillard Government)" collection.

Australian Federal Minister for Sustainability, Environment, Water, Population and Communities was selected for preservation by the National Library of Australia. This title is not scheduled for re-archiving. This original publisher's version may no longer be available.
 
The Hon. Tony Burke

Site archived 01 Jul 2013 08:29
Site archived 20 Mar 2013 00:00
Site archived 20 Sep 2012 00:13
Site archived 18 Mar 2012 00:00
Site archived 18 Sep 2011 00:05
Site archived 18 Mar 2011 02:36
Site archived 18 Sep 2010 00:07

To cite this page use: http://nla.gov.au/nla.arc-122645

Create Persistent Identifier for URL:

Please send your comments and suggestions about sites archived by the National Library of Australia to webarchive@nla.gov.au